Головна Страхове законодавство Статті про страхування
promo

Медичне страхування громадян, які виїжджають за кордон

Добровільна форма медичного страхування дає змогу громадянам, які виїжджають за кордон, укласти договори страхування (асистанс) на випадок раптового захворювання, тілесних пошкоджень унаслідок нещасного випадку, а також смерті під час перебування за кордоном. Головна мета «асистансу» — негайне реагування в надзвичайних обставинах, надання клієнтові моральної, медичної, а також технічної допомоги. Договір страхування може передбачати відповідальність страховика в разі потреби медичного транспортування хворого до найближчої або спеціалізованої лікарні; транспортування в країну проживання з медичним супроводом; репатріацію тіла застрахованого; дострокове повернення; екстрену стоматологічну допомогу; юридичну допомогу та ін. Медичне страхування громадян, які виїжджають за кордон, передбачає участь у страхових відносинах ще одного суб'єкта страхування — асистанс-компаній, які працюють за договором зі страховими компаніями. На такі компанії покладається обов'язок після звертання застрахованого, якщо в цьому є потреба, доставити його у відповідний лікувальний заклад, передати кваліфікованому медичному персоналу й контролювати процес надання допомоги. Серед відомих у світі асистанських компаній слід назвати міжнародну асистанську компанію «CORIS», що надає різноманітні послуги медичного, технічного, юридичного та бізнес-асистансу, цілодобово здійснює моніторинг під час регулювання страхових подій.

Поліс добровільного медичного страхування громадян, які виїжджають за кордон, не передбачає відшкодування вартості медичних послуг з цілеспрямованого лікування за кордоном, лікування від хвороб, які були страхувальникові (застрахованому) відомі на момент укладення договору страхування, з медичного обслуговування або лікування, що не є невідкладним.


Правила страхування громадян, які виїжджають за кордон, не передбачають відшкодування витрат у разі лікування хронічних захворювань, стоматологічного протезування тощо.

Під час укладення договору страхування страхові компанії звичайно встановлюють максимальний розмір страхової суми, яка може бути виплачена у разі настання страхового випадку, а також встановлюють розмір франшизи.

Зазвичай страхові компанії безпосередньо сплачують рахунки клінік і транспортних організацій, які надали необхідну допомогу застрахованим, але якщо застрахований вважає за потрібне й можливе самостійно сплатити відвідування лікаря, страхова компанія компенсує медичні витрати за умови, що діагноз, вказаний у рахунку, відповідає визначенню «раптове захворювання» або «нещасний випадок».
Категорія: Страхові послуги
Матеріали сайту призначені виключно для ознайомлення і не можуть бути використані в інших цілях.