Головна Страхове законодавство Статті про страхування
promo

TOP статті

» Виникнення та розвиток страхування
» Класифікація ризиків та їхня оцінка
» Страхові фонди і форми їх організації
» Поняття страхового ризику та його основні характеристик ...
» Управління ризиком
» Особливості функціонування страхових брокерів в Україні
» Резерви страховика, їх види та порядок формування
» Страхування фінансово – кредитних ризиків
» Характеристика світових ринків страхування
» Поняття класифікації страхування та її значення

Страхування майна фізичних осіб

Страхування майна, що належить громадянам, здійснюється тільки у добровільному порядку.

Договори укладаються з громадянами України та іноземними громадянами (які постійно мешкають в нашій країні) і діють тільки на території нашої держави.

Об'єктами страхування є майнові інтереси, пов'язані із володінням, користуванням і використанням предметів домашньої обстановки, побуту, які використовуються у власному господарстві, належать страхувальнику та членам його родини і призначені для задоволення побутових і культурних потреб цієї родини,

Не беруться на страхування предмети, вартість встановлення яких надто ускладнена та факт загибелі яких (від пожежі, крадіжки чи іншої причини) важко встановити. Наприклад, документи, гроші, цінні папери, рукописи, слайди та фотознімки, предмети релігійного культу, креслення та ін.

Домашнє майно може бути застраховано за загальним або спеціальним договором.

У першому випадку застрахованими вважаються всі предмети домашнього майна, що є власністю страхувальника. У другому на страхування беруться:

· вироби з дорогоцінних металів, коштовних, напівкоштовних і кольорових каменів;

· колекції, картини, унікальні та антикварні предмети, якщо є документ компетентної організації про оцінку;

· телеапаратура, відеоапаратура, комп'ютер, фото- та кіноапаратура, музичні інструменти, електронна апаратура і т. п.

Спеціальний договір може бути укладений як на страхування всіх предметів, які відносяться до тієї чи іншої групи, так і на окремі предмети.

Домашнє майно вважається застрахованим на випадок його знищення або пошкодження внаслідок:


§ стихійного лиха;

§ пожежі;

§ вибуху;

§ наїзду транспортних засобів;

§ падіння дерев і літаючих апаратів;

§ раптового зруйнування основних конструкцій споруд, в яких знаходиться майно;

§ аварій систем опалювання, водопостачання та каналізації;

§ проникнення води із сусідніх приміщень;

§ навмисних неправомірними третіх осіб та ін.

Усі зазначені події є страховки випадками.

Розмір страхової суми за договором страхування майна визначається страхувальником і страховиком із врахуванням вартості майна і не може її перевищувати (з урахуванням зносу).

Тарифні ставки страхових платежів залежать від того, за яким договором (загальним чи спеціальним) застраховано домашнє майно. При дії договору протягом 2-3 роки, може надаватися знижка. Страхові тарифи визначають за розміром страхової суми, терміну страхування та ступенем ризику, тощо. Так розміри тарифних ставок на будівлі склалися:

• у сільській місцевості - від 0,2 до 0,45% страхової суми;

• у міській місцевості - від 0,18% до 0,4% страхової суми.

Серед різновидів страхування майна громадян потроху стає популярним страхування квартир. Договори укладаються з фізичними особами, яким на території України належить квартира на правах приватної, спільної власності. До складу квартири входять: житлові кімнати, передпокій, коридори, кухня, ванна та туалетна кімната, внутрішньо квартирні сходи, балкони, лоджії, вбудовані шафи й антресолі.

При страхуванні житла розмір тарифу визначається багатьма факторами: роком будівництва будинку, матеріалами стін і перекриття, величиною зносу будинку, станом інженерних комунікацій, наявністю систем безпеки і т.п., при цьому наявність одних факторів обумовлює збільшення, а інших - зменшення тарифу. Тарифи залежать і від конструктивних особливостей житла. Наприклад, наявність у квартирі надійних металевих дверей зменшить тариф при страхуванні від протиправних дій третіх осіб, але ніяк не вплине на тариф з ризику "від затоплення водою".

Так, НАСК "ОРАНТА" пропонує страхування квартир (стін; перегородок; підлоги; стелі; дверей; віконних рам, скла та вітражів; електропроводки; радіо- та телефонної проводки; газових та водяних лічильників; газових й електричних плит, газових балонів; опалювальних установок та ін.)

Страхова сума за договором встановлюється за бажанням страхувальника, але не повинна перевищувати вартості квартири за ринковими цінами даного регіону. Страховий платіж обчислюється за тарифною ставкою 0,5% страхової суми, а страхувальнику надається право укласти договір з франшизою.

При страхуванні квартири від пожежі корисно передбачити можливість відшкодування збитків, які спричинені не тільки самим вогнем, а й викликаних застосуванням засобів пожежегасіння, оскільки при гасінні "середньої" пожежі в звичайній міській квартирі, як правило, водою пошкоджуються ще 3 — 4 сусідніх помешкання.
Матеріали сайту призначені виключно для ознайомлення і не можуть бути використані в інших цілях.