Головна Страхове законодавство Статті про страхування
promo

Майнове страхування: узагальнення

Розглянуті різноманітні види майнового страхування та їхні особливості підтверджують велике значення страхування майна для громадян, підприємств і організацій різних форм власності.

У кожному конкретному випадку за бажанням страхувальника можливо найти такий варіант страхування, який дозволить забезпечити надійний захист застрахованого майна, а в разі настання страхового випадку – своєчасну виплату страхового відшкодування.

У договорі страхування майна чітко визначається перелік ризиків, які покриваються страхуванням, а також права та обов’язки страхувальника, що також наголошено Законом України “Про страхування”.

Розрізняють певні види договорів майнового страхування.

Враховуючи конкретні об’єкти та умови страхування і для залучення більш широкого кола потенційних страхувальників, страхові компанії застосовують різні пільги.

Для ефективної підприємницької діяльності сучасні власники фірм і організацій звертаються до страхування транспортних, технічних ризиків, які мають свої особливості здійснення, що пов’язані з різними об’єктами страхування, ризиками, під які підпадають ці об’єкти, термінами, тощо.

Вітчизняні страхові компанії поступово розширюють перелік страхових послуг на страховому ринку, пропонуючи страхування майна як юридичним так і фізичним особам.

Велике значення для нашої держави має сільськогосподарське страхування, яке порівняно з іншими видами майнового страхування має специфічні риси, пов’язані з об’єктивними природними умовами виробництва рослинницької продукції; вирощування та відгодівлі сільськогосподарських тварин.

З метою підвищення динаміки розвитку страхового ринку майнового страхування доцільно враховувати досвід країн ЄС та держав СНД з обов’язковим урахуванням стану та умов розвитку національної економіки.
Матеріали сайту призначені виключно для ознайомлення і не можуть бути використані в інших цілях.